Peter Rabbit spinner leikkipaikka, UK

Ota yhteyttä

Asiantunteva tiimimme on valmiina auttamaan!

Otathan yhteyttä alla olevan lomakkeen kautta asiakaspalveluun, myyntiin, varaosiin ja elinkaaripalveluihin liittyvissä kyselyissä. Mikäli yhteydenottosi koskee muuta kuin myyntiä tai asiakaspalvelua, ohjaamme lomakkeen kautta tulevat yhteydenotot oikeaan paikkaan.

Asiakaspalvelu: 020 775 0150 & myynti@lappset.com

Käytämme kerättyjä yhteystietoja asiakassuhteen hoitamiseen, markkinoinnin kohdentamiseen ja palvelujen kehittämiseen. Lue lisää EU:n tietosuoja-asetuksen mukaisesta tietosuojaselosteestamme

Asiakaspalvelumme yhteystiedot

020 775 0150 & myynti@lappset.com

Vaihde: 020 775 0100

Myynti ja markkinointi

Sari AnttilaLiiketoimintajohtaja, Suomi 0400 817 700 sari.anttila@lappset.com
Virkki Jarno henkilökuva
Jarno Virkki Yksikön päällikkö, kenttämyynti 050 434 9204 jarno.virkki@lappset.com
Eskelin Pirkko
Pirkko EskelinAluemyyntipäällikkö Uusimaa 040 702 8841 pirkko.eskelin@lappset.com
Mäkelä Irina
Irina MäkeläAluemyyntipäällikköKunta- ja kaupunkiasiakkaat: Uusimaa, Kymenlaakso ja Etelä-Karjala 040 742 4941 irina.makela@lappset.com
Mäntylä Toni
Toni MäntyläAluemyyntipäällikköKunta- ja kaupunkiasiakkaat: Varsinais-Suomi, Satakunta, Kanta-Häme, Pirkanmaa ja Päijät-Häme 040 661 0960 toni.mantyla@lappset.com
Kirsi Ryynänen henkilökuva
Kirsi RyynänenAluemyyntipäällikköKunta- ja kaupunkiasiakkaat sekä rakennusliikeasiakkaat: Keski-Suomi, Etelä-Savo, Pohjois-Savo ja Pohjois-Karjala 044 705 0567 kirsi.ryynanen@lappset.com
Risteelä Lassi-Pekka
Lassi-Pekka RisteeläAluemyyntipäällikköKunta- ja kaupunkiasiakkaat: Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu 0500 396 211 lassi-pekka.risteela@lappset.com
Joonas Iltanen
Joonas IltanenAsiakkuuspäällikkö Suunnittelijat sekä kunta- ja kaupunkiasiakkaat, rakennusliikeasiakkaat: Lappi 044 780 4345 joonas.iltanen@lappset.com
Jäminki Tommi
Tommi JäminkiAluemyyntipäällikköRakennusliikeasiakkaat: Uusimaa, Varsinais-Suomi, Satakunta, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala ja Etelä-Pohjanmaa. 044 493 5046 tommi.jaminki@lappset.com
Alatalo Hannu
Hannu AlataloAluemyyntipäällikkö Rakennusliikeasiakkaat: Pirkanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu 040 735 7402 hannu.alatalo@lappset.com
Yli-Muilu Kari
Kari Yli-MuiluElinkaaripalvelujen myynti, asiakkuuspäällikköKiinteistöosakeyhtiöasiakkaat: Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Pohjois-Pohjanmaa, Pohjois-Savo, Kainuu ja Lappi 040 689 7533 kari.yli-muilu@lappset.com
Jenni Rousi henkilökuva
Jenni RousiMyyntineuvottelija, Elinkaaripalvelujen myyntiKiinteistöosakeyhtiöasiakkaat: Varsinais-Suomi ja Uusimaa. Seurakunnat Suomessa. 044 321 5084 jenni.rousi@lappset.com
Koivuranta Jouni
Jouni KoivurantaMyynnin tuki, yksikön päällikkö 040 587 0109 jouni.koivuranta@lappset.com
Kai Kyllönen
Kai KyllönenMyynnin tuki, tarjousasiantuntija 040 759 6136 kai.kyllonen@lappset.com
Janne TurpeenniemiMyynnin tuki, tarjousasiantuntija 044 737 3904 janne.turpeenniemi@lappset.com
Wilhelmsson Saila
Saila WilhelmssonMarkkinointipäällikköSuomi saila.wilhelmsson@lappset.com

Varaosat & korjausmyynti

Mari RautiainenVaraosa- ja korjausmyynti 020 775 0217 playcare@lappset.com
Markus Teerisalo henkilökuva
Markus TeerisaloTarjousasiantuntija 040 646 8773 playcare@lappset.com

Elinkaaripalvelut

Aho Jukka
Aho JukkaYksikön johtaja, Elinkaaripalvelut 040 503 6633 jukka.aho@lappset.com
Utriainen Milla
Milla UtriainenYksikön päällikkö, tarkastukset ja huolto 040 701 3840 milla.utriainen@lappset.com
Simola Mika
Mika SimolaYksikön päällikkö, asennukset 040 834 3913 mika.simola@lappset.com
Lappsetin pääkonttori ja tehdas Rovaniemellä

Rovaniemi

Lappset Group Oy:n pääkonttori ja tehdasalue sijaitsevat Rovaniemellä. Valmistamme Rovaniemen tehtaalla puiset leikki- ja liikuntapaikkavälinemallistot, kuten Finno, Flora, Clover, Halo, Classic Sport, Fitness, Senior Sport ja Street Workout. Rovaniemellä valmistuvat myös puiset puisto- ja kadunkalusteet.

Käyntiosoite: Hallitie 17, 96320 Rovaniemi

Postiosoite: Lappset Group Oy, PL 8146, 96101 Rovaniemi

Puhelin (vaihde): +358 (0)20 775 0100

Aukioloajat: Maanantai-Perjantai 8.00 – 16.15.

Helsinki

Lappsetin Helsingin toimipiste sijaitsee Pitäjänmäellä, osoitteessa Valimotie 21, 6. kerros. Lappset Elinkaaripalvelujen Etelä-Suomen toimisto sijaitsee Torpparinmäessä, osoitteessa Torpparinmäentie 4.

Kotimaan myynnin ja markkinoinnin yhteystiedot

Yhteistyössä

Oletko yksityisen asunto-osakeyhtiön edustaja?

Teitä palvelee yhteistyökumppanimme Malkit Oy

Malkit, tutustu meihin

Viihtyisän ympäristön rakentajat

Yhteistyössä kanssamme Viher- ja ympäristörakentajat ry

VYRA, tutustu meihin