Lappset_basic_logo_web.jpg                                                                                                                                                  avainlippu_sininen_rgb.png

LAPPSET GROUP OY


   

PÄÄKONTTORI JA TEHDAS

HELSINGIN TOIMIPISTE

   

Hallitie 17
PL 8146
96101 ROVANIEMI

Torpparinmäentie 4
00690 Helsinki

Puh. 020 775 0150

   
Faksi: 020 775 0101

Vaihde: 020 775 0100*

* Lankapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 
16,69 snt/min (alv. 24%), 
Matkapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 
16,69 snt/min (alv. 24%)

   
                  

                                   
Oletko yksityisen asunto-osakeyhtiön edustaja Etelä-Suomesta?

Teitä palvelee yhteistyökumppanimme
MALKIT OY
Mekaanikonkatu 3
00880 Helsinki
Puh. 0207 480 701
www.malkit.fi
Malkit_logo_RGB.jpg
STUK hyväksytyt lakisääteiset radonmittaukset koko Suomessa suorittaa 
Suomen radonhallinta Oy.

www.suomenradonhallinta.fi

radon2.png

  Yhteistyössä:


vyra-logo-vihrea1-jasen.jpg

Asiakaspalveluyksikkö

Myyntiin ja asiakaspalveluun liittyvissä asioissa ota yhteyttä numeroon: 020 775 0150

Faksi: 020 775 0101

                                     
Anne Leino.jpg
          Kati.jpg
          Niina Mäkelä.jpg
          Mari Rautiainen.jpg
Myyntikoordinaattori
Anne Leino 
anne.leino@lappset.com  
          Myyntikoordinaattori
Kati Jumisko
kati.jumisko@lappset.com  
          Myyntikoordinaattori 
Niina Mäkelä 
niina.makela@lappset.com  
          Myyntikoordinaattori 
Mari Rautiainen 
mari.rautiainen@lappset.com 
                                     
Kirsi Iltanen.jpg
                     

          Jouni.jpg
Myyntikoordinaattori
Kirsi Iltanen
kirsi.iltanen@lappset.com
          Myyntikoordinaattori 
Anne Junttila
anne.junttila@lappset.com   
       
Myyntikoordinaattori
Riina Jarkko
riina.jarkko@lappset.com
Äitiyslomalla.
         

Tiiminvetäjä, asiakaspalvelu
Aluemyyntipäällikkö, Lappi

Jouni Koivuranta
jouni.koivuranta@lappset.com
Puh. 040 587 0109


         

 

         
           
                                     
 

Myynti

Pekka.jpg           Petri.jpg           Mika.jpg
          Sari.jpg

Tuoteryhmäpäällikkö,
Park-tuotteet 

Pekka Toiminen 
pekka.toiminen@lappset.com
Puh. 0500 446 386

Tiimipari: Kirsi Iltanen (kaupungit ja kunnat sekä seurakunnat Vihdistä Myrskylään), Anne Leino (piha- ja puistokalusteet) 

 

 

         

Aluemyyntipäällikkö
Petri Niinikoski
petri.niinikoski@lappset.com
Puh. 050 434 9204

Tiimipari: Anne Junttila (kunnat ja kaupungit, seurakunnat sekä b2b), Mari Rautiainen (rakennusliikkeet, kiinteistö kiinteistöyhtiöt, rakennusliikkeet ja viherurakoitsijat)

         

Aluemyyntipäällikkö
Mika Saarinen
mika.saarinen@lappset.com
Puh. 040 661 0960

Tiimipari: Anne Leino

         

Aluemyyntipäällikkö
Sari Anttila
sari.anttila@lappset.com
Puh. 0400 817 700

Tiimipari: Kirsi Iltanen

Vastuualueet:
Piha- ja puistokalusteet:
Koko Suomi

         

Vastuualueet: 
Etelä-Savo (pl. rakennusliikkeet ja tukkuliikkeet),
Etelä-Pohjanmaa (pl. rakennusliikkeet ja tukkuliikkeet),
Keski-Suomi,
Pohjois-Savo,
Pohjois-Karjala,

         

Vastuualueet: 
Varsinais-Suomi, Satakunta,
Kanta-Häme ja Päijät-Häme (pl.
rakennusliikkeet ja tukkuliikkeet),
Pirkanmaa: kunnat ja kaupungit

         

Vastuualueet:
Uusimaa ja
osa Kymenlaaksosta: kiinteistöyhtiöt, rakennusliikkeet ja viherurakoitsijat


                                     
JensLindgren03-2-mid.JPG
          Lassi-Pekka.jpg
                      Erkki.jpg

Aluemyyntipäällikkö
Jens Lindgren
jens.lindgren@lappset.com 
Puh. 040 746 3608

Tiimipari: Niina Mäkelä

         

Aluemyyntipäällikkö
Lassi-Pekka Risteelä
lassi-pekka.risteela@lappset.com
Puh. 0500 396 211

Tiimipari: Anne Junttila

         

Aluemyyntipäällikkö,
Hannu Alatalo
hannu.alatalo@lappset.com 
Puh. 040 735 7402

Tiimipari: Mari Rautiainen

 

          Johtaja,
Kotimaan liiketoiminta

Erkki Ikäheimo
erkki.ikaheimo@lappset.com
Puh. 040 535 9962

Vastuualueet:
Uusimaa,
Etelä-Karjala,
Ahvenanmaa / Åland,
osa Kymenlaaksosta

 

         

Vastuualueet:
Pohjanmaa,
Pohjois-Pohjanmaa,
Keski-Pohjanmaa,
Kainuu

 

         

Vastuualueet: 
Pirkanmaa (pl. kunnat ja kaupungit),
Etelä-Pohjanmaa,
Satakunta, Varsinais-Suomi,
Kanta-Häme, Päijät-Häme,
Etelä-Savo: rakennusliikkeet ja tukkuliikkeet, viherurakoitsijat

         
                                     

PlayCare-palvelut

Vaihde: 020 775 0100*          *Lankapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv. 24%), Matkapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv. 24%)

Pirkko.jpg
          Mika Simola.jpg
          Kai Kyllönen.jpg
          Tommi Törmänen.jpg
Myyntiassistentti, Palveluliiketoiminta
Pirkko Poikela
Vuorotteluvapaalla. 
          Työpäällikkö,
Uusimaa

Mika Simola
mika.simola@lappset.com  
          Työpäällikkö,
Muu Suomi 

Kai Kyllönen 
kai.kyllonen@lappset.com
         

Päällikkö, Tarkastus-, huolto- ja varaosapalvelu
Tommi Törmänen 
tommi.tormanen@lappset.com 

                                     
                                     

Kuljetukset ja varasto

         

Markkinointi

Markku Vaara.jpg
                     

           
Markku Vaara
markku.vaara@lappset.com
Puh. 040 735 1327
         
         

Markkinointipäällikkö

Maarit Pyykkö
maarit.pyykko@lappset.com
Puh. 040 512 5637

         

 

                                     
                                     

Suunnittelu

Jan Sundvik.jpg
                                   
Suunnittelija 
Jan Sundvik
jan.sundvik@lappset.com
Puh. 050 557 8672
          Suunnittelija
Matti Karhu
matti.karhu@lappset.com
Puh. 040 679 0570
                       
                                     

 

Torpparinmäentie 4
00690 Helsinki
Puh. 0207 750100 (vaihde)
Fax 09 344 1532


Markkinointi

Markkinointi

Markkinointi